برنامه Blocknotes وردپرس را به صورت بومی در iOS اجرا می‌کند، اکنون در نسخه بتا عمومی – WP Tavern

وردپرس بیش از 40 درصد از وب را به عنوان برنامه ای که فقط می تواند روی سرور اجرا شود به دست آورد. حالا که وردپرس می‌تواند روی هر دستگاهی اجرا شود، چه اتفاقی می‌افتد؟»
منبع: https://wptavern.com/blocknotes-app-runs-wordpress-natively-on-ios-now-in-public-beta

اهمیت اجرای این برنامه به صورت بومی در iOS این است که امکان اجرای وردپرس را در بسیاری از زمینه های جدید بدون نیاز به سرور نشان می دهد. Zieliński معتقد است که این پیاده سازی حتی می تواند به یک قالب برنامه برای ساخت یک برنامه وردپرس با کلیک یک دکمه تبدیل شود.

او گفت: «مرورگرها و سایر زمان‌های اجرا جاوا اسکریپت همگی از استاندارد مشترکی استفاده کردند که WebAssembly است. معلوم شد که می‌توانید بسیاری از برنامه‌های معمولی، از جمله PHP را با آن استاندارد بسازید و سپس می‌توانید آنها را در مرورگر اجرا کنید.»

Zieliński گفت: «Playground، به عنوان یک نرم افزار WebAssembly، وردپرس را به Node.js، دستگاه های تلفن همراه، برنامه های دسکتاپ، اکوسیستم هایی مانند VS Code که از برنامه های افزودنی جاوا اسکریپت پشتیبانی می کنند، می آورد. برنامه تلفن همراه، برنامه دسکتاپ، و یک برنامه وب میزبانی شده، همگی می توانند از یک کد استفاده کنند و همچنین نسخه آزمایشی مبتنی بر Playground را ارائه دهند.

Zieliński گفت که انتظار دارد در آینده افرادی را ببیند که برنامه های تلفن همراه را «با چیزی بیش از یک افزونه وردپرس» بسازند. این منحنی یادگیری برای ایجاد و سفارشی کردن برنامه های تلفن همراه را به شدت کاهش می دهد.

او گفت: “یا حتی بهتر از آن، بدون هیچ کدی – آنها فقط از رابط مدیریت برای پیکربندی یک سایت وردپرس استفاده می کنند تا شبیه یک برنامه باشد.”

Zieliński ایده های تقریباً پایان ناپذیری دارد که چگونه زمین بازی وردپرس می تواند برای اکوسیستم مفید باشد و اشتیاق او به این پروژه در اخیراً مشهود است. مصاحبه در برنامه The Code and Coffee Show.

اکوسیستم وردپرس اکنون می تواند در هر جایی اجرا شود – دسکتاپ، موبایل، وب، حتی اکوسیستم های حصاردار. هیجان انگیز! pic.twitter.com/ko20RGP4hT

— آدام زیلینسکی (@adamzielin) 15 ژوئن 2023

طبق گفته ها، WordPress Playground برای تبدیل شدن به “پیش نمایش رسمی وردپرس” در حال توسعه است نقشه راه – ابزار رسمی پشتیبانی شده برای تست افزونه های وردپرس، ویژگی های جدید، نسخه های بتا/RC، بدون زیرساخت های گران قیمت. سایت‌های آزمایشی و نمایشی را می‌توان با کلیک کردن روی یک پیوند، فوراً راه‌اندازی کرد. این پروژه همچنین قول می دهد که یک تجربه یادگیری تعاملی برای اسناد وردپرس برای کمک به توسعه دهندگان جدید ارائه دهد.

آدام زیلینسکی، خالق وردپرس Playground، “اکوسیستم وردپرس اکنون می تواند در هر جایی اجرا شود – دسکتاپ، موبایل، وب، حتی اکوسیستم های حصاردار”. گفت، به اشتراک گذاری یک اسکرین شات در توییتر.