اهمیت سازگاری موبایل در تم های واکنش گرا


امروزه بیشتر مردم از دستگاه های هوشمند برای بررسی سریع واقعیت، خرید مواد غذایی، سفارش لباس و هر چیز دیگری استفاده می کنند. بنابراین، اگر به فکر راه اندازی یک وبلاگ یا فروشگاه الکترونیکی هستید، سایت شما باید واکنش گرا باشد.

چیزی که اکثر تازه واردان به جامعه وردپرس متوجه اهمیت سازگاری تلفن همراه در تم های واکنش گرا نیستند، به همین دلیل است که وب سایت های آنها در دستگاه های هوشمند عملکرد ضعیفی دارند.

اکثر جمعیت زمین از طریق تلفن هوشمند به وب‌سایت‌ها دسترسی پیدا می‌کنند، اما اگر بارگذاری یک صفحه بیش از حد طول بکشد یا اگر مجبور باشند برای دیدن منوهای صفحه اصلی مجبور به بزرگنمایی بی‌پایان شوند، احتمالاً آن را ترک خواهند کرد.

تم های واکنش گرا همه این مشکلات را برطرف می کنند، اما اهمیت سازگاری با موبایل در تم های واکنش گرا به زمان بارگذاری سریع صفحه و تغییر اندازه خودکار محتوا ختم نمی شود. بنابراین، بیایید عمیق تر شیرجه بزنیم.

چرا مشکلات سازگاری بین دستگاه ها رخ می دهد؟

شما باید به دو عامل کلیدی توجه کنید تا بفهمید که چرا سازگاری تلفن همراه برای یک موضوع واکنش‌گرا بسیار مهم است. ظاهر سایت به شکل نمایش و اندازه عناصر مختلف بستگی دارد.

شکل

رایانه‌های رومیزی دارای نمایشگرهای مستطیلی با جهت افقی هستند و تم‌های بهینه‌سازی شده برای رایانه‌های رومیزی با آن شکل تنظیم می‌شوند. به اصطلاح فرمت منظره، فضای زیادی برای چیدمان عناصر مختلف صفحه به طور مستقیم باقی می‌گذارد تا بازدیدکننده وب‌سایت بتواند به راحتی آنها را پیدا کند.

اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی سعی می‌کنید صفحه‌ای را که برای نمایش در فرمت افقی در دستگاه تلفن همراه بهینه شده است باز کنید؟ همانطور که می دانید، گوشی های هوشمند دارای نمایشگرهای مستطیلی عمودی یا نمایشگرهای پرتره هستند.

مگر اینکه به طور خاص به آن گفته شود که این کار را انجام دهد، دستگاه جهت صفحه را تغییر نخواهد داد. نتیجه این است که یک بازدید کننده فقط می تواند بخشی از صفحه یک وب سایت را ببیند و برای دیدن بقیه باید به چپ یا راست حرکت کند.

این یک تجربه کاربری ضعیف ایجاد می‌کند، به همین دلیل است که بازدیدکننده احتمالاً از صفحه‌ای که برای نمایش در دستگاه‌های تلفن همراه بهینه نشده است، باز می‌گردد. سازگاری یک تم پاسخگو با تلفن همراه تضمین می کند که تمام صفحات وب سایت به طور خودکار از حالت افقی به حالت عمودی تبدیل می شوند که از طریق تلفن هوشمند به آن دسترسی پیدا کنید.

اندازه

اندازه نمایشگر نقش مهمی در فرآیند قالب بندی محتوا دارد. نمایشگر دسکتاپ بسیار بزرگتر از نمایشگر گوشی های هوشمند است. بنابراین، اگر یک صفحه فقط برای رایانه های رومیزی بهینه شده باشد، عناصر آن برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه بسیار کوچک خواهند بود.

ادامه مقاله در زیر

اندازه فونت مثال عالی است. استفاده از اندازه فونت کوچک در نمایشگرهای دسکتاپ کاملاً مناسب است زیرا بازدیدکنندگان وب سایت می توانند به راحتی متن را روی یک صفحه نسبتا بزرگ بخوانند.

با این حال، وقتی همان اندازه فونت در نسخه‌ای از یک وب‌سایت که برای تناسب با صفحه پرتره گوشی هوشمند فشرده شده است، نمایش داده می‌شود، متن برای خواندن خیلی کوچک می‌شود.

یک تم واکنش گرا اندازه عناصر مختلف وب سایت را به طور خودکار با اندازه صفحه تنظیم می کند و نیازی به رسیدگی به این مشکل به صورت دستی را از بین می برد. در نتیجه، بازدیدکنندگان وب‌سایت برای رسیدن به منوی پیمایش، مجبور نیستند روی صفحه بزرگنمایی کنند یا در ضربه زدن روی دکمه‌ها با مشکل مواجه شوند.

تفاوت بین تم های وب سایت سازگار با موبایل و موبایل پاسخگو

پرداختن به تفاوت‌های ظریف یا نه چندان ظریف بین تم‌های پاسخگو و موبایل پسند ضروری است.

این اصطلاحات اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، که از نقطه نظر فنی یک اشتباه است.

  • سایت های سازگار با موبایل – این اصطلاح به وب‌سایت‌هایی اطلاق می‌شود که برای نمایش محتوا به یک شکل در همه دستگاه‌ها بهینه شده‌اند. در عمل، این بدان معنی است که یک صفحه به اندازه صفحه نمایش دستگاه تلفن همراه کوچک می شود که پیمایش در یک وب سایت یا ضربه زدن روی دکمه ها را دشوار می کند.
  • سایت های ریسپانسیو موبایل – وب‌سایت‌هایی که از تم‌های واکنش‌گرای تلفن همراه استفاده می‌کنند، قالب صفحه را با صفحه دستگاه تنظیم می‌کنند. بنابراین، به جای حفظ مضامین پاسخگوی تلفن همراه با اندازه متن و عنصر، آنها را بزرگ کنید تا اطمینان حاصل شود که کاربر به راحتی می تواند متن را بخواند یا یک منو را باز کند.

این جایی است که عبارت mobile-first theme به میان می آید. تم های موبایل اول در درجه اول برای استفاده در تلفن های هوشمند طراحی شده اند، اما می توانند محتوا را در صفحه های دسکتاپ تنظیم کنند که به وب سایت از طریق رایانه دسترسی داشته باشید.

ویژگی های کلیدی که یک تم پاسخگو موبایل خوب باید داشته باشد

نیازی به پوشش تمام ویژگی‌هایی که یک قالب وردپرس را در اینجا پاسخگو می‌کند، وجود ندارد. در عوض، بیایید روی مواردی تمرکز کنیم که یک تم را برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه مناسب می کنند. برای مشاهده جامع‌تر موضوع می‌توانید به راهنمای ما در مورد ویژگی‌های کلیدی قالب‌های واکنش‌گرا وردپرس نگاهی بیندازید.

در اینجا برخی از ویژگی هایی وجود دارد که به یک قالب وردپرس کمک می کند تا در دستگاه های تلفن همراه بهتر عمل کند.

کد پاک

مضامین با کدهای نامرتب اغلب حاوی اشکالاتی هستند که رفع آنها آسان نیست یا ویژگی های غیر ضروری دارند. کد ساختار ضعیف حفظ یک موضوع و معرفی ویژگی های جدید را دشوارتر می کند.

همچنین سرعت سایت را کاهش می دهد که می تواند در دستگاه های تلفن همراهی که قدرت محاسباتی زیادی ندارند مشکل ساز باشد. اگرچه حذف کدهای غیر ضروری امکان پذیر است، انتخاب موضوعی که قبلاً دارای کد تمیز است راه حل راحت تری است.

بارگذاری سریع صفحه

اکثر مردم، از جمله من، دوست ندارند منتظر بمانند. بنابراین، اگر بازدیدکنندگان مجبور باشند برای مشاهده یک صفحه بیش از چند ثانیه منتظر بمانند، به احتمال زیاد باز می گردند. تم های پاسخگو معمولا زمان بارگذاری سریعی دارند، اما فعال نشدن حافظه پنهان موبایل یا حذف منابع مسدودکننده رندر می تواند سرعت آنها را کاهش دهد.

بسیار توصیه می شود که قبل از نصب یک موضوع در وب سایت خود، سرعت صفحه موبایل را آزمایش کنید Google PageSpeed ​​Insight یا یک ابزار مشابه که می تواند تعیین کند که چقدر در دستگاه های تلفن همراه کار می کند.

تنظیمات حالت نمایش خودکار

هدف نهایی استفاده از یک تم واکنش‌گرا با ویژگی‌های قدرتمند موبایل، ارائه تجربه کاربری با کیفیت بالا برای هر بازدیدکننده است. حتی اگر اکثر کاربران تلفن همراه اینترنت را در حالت نمای عمودی مرور می کنند، درصد مشخصی از بازدیدکنندگان وب سایت شما می خواهند به آن در حالت افقی دسترسی داشته باشند.

از این رو، موضوعی که انتخاب کردید باید هر زمان که کاربر موقعیتی را که در آن گوشی هوشمند خود را در دست گرفته است تغییر دهد، باید به طور خودکار بین این دو حالت جابجا شود.

تغییر اندازه محتوا و عنصر

صفحه نمایش دسکتاپ بسیار بزرگتر از صفحه نمایش دستگاه های هوشمند است. در نتیجه، اندازه منوهای ناوبری، فرم‌ها، دکمه‌ها و متن زمانی که بازدیدکننده از طریق رایانه به یک وب‌سایت دسترسی پیدا می‌کند، بسیار کوچک‌تر می‌شود. یک تم واکنش گرا باید اندازه هر عنصر را به صفحه دستگاه تغییر دهد تا کاربر بتواند به راحتی متن را بخواند، به حساب خود وارد شود یا روی دکمه CTA ضربه بزند. شایان ذکر است که اکثر تم های واکنش گرا کار بسیار خوبی برای تنظیم عنصر و اندازه محتوا برای دستگاه های هوشمند مختلف انجام می دهند.

حجم گسترده تم های واکنش گرا که عملکرد قابل تحسین برانگیزی در تلفن های هوشمند دارند، اغلب بزرگترین مانعی است که هر کسی که می خواهد یک وب سایت راه اندازی کند، باید بر آن غلبه کند.

بنابراین، برای صرفه جویی در وقت شما، به طور خلاصه به برخی از محبوب ترین قالب های وردپرس سازگار با موبایل نگاه می کنیم. اگر هیچ یک از گزینه های زیر نیازهای شما را برآورده نمی کند، لطفاً راهنمای ما را در مورد نحوه انتخاب بهترین تم WP واکنش گرا برای وب سایت خود بخوانید:

  • آستراجامعه وردپرس تم Astra را دوست دارد زیرا گزینه های سفارشی سازی بی پایانی را ارائه می دهد. همچنین، تم سبک و سریع است که آن را برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه ایده آل می کند. برای اطلاعات بیشتر به بررسی تم Astra ما نگاهی بیندازید.
  • دیوی با وجود اینکه این تم برای موبایل نیست، اما Divi یکی از بهترین تم های واکنش گرا در بازار است. سرعت بارگذاری سریع صفحه، ابزار Mobile Customizer و گزینه های قدرتمند بهینه سازی تصویر از جمله مزایای استفاده از تم Divi است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، بررسی Divi ما را بررسی کنید.
  • OceanWPاین تم دارای سه سبک منوی تلفن همراه و ویژگی های بی شمار دیگری است که به شما امکان می دهد یک سایت سریع و کاربردی طراحی کنید که در دستگاه های تلفن همراه خیره کننده به نظر می رسد. اگر در مورد این موضوع عالی کنجکاو هستید، نگاهی به بررسی OceanWP ما بیندازید.

چگونه می توان عملکرد یک وب سایت را در دستگاه های تلفن همراه به حداکثر رساند؟

نصب یک تم واکنش گرا تنها اولین قدم در روند طولانی بهینه سازی یک وب سایت برای استفاده در دستگاه های تلفن همراه است. یک سایت ممکن است همچنان در گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها عملکرد ضعیفی داشته باشد، حتی اگر یک تم واکنش‌گرا داشته باشید.

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از ارائه UX ضعیف به بازدیدکنندگان وب سایت خود در دستگاه های هوشمند انجام دهید.

یک ساختار ناوبری پیچیده ایجاد نکنید

همه چیز را ساده نگه دارید. از یک ساختار ناوبری منطقی استفاده کنید تا به بازدیدکنندگان اجازه دهید به سرعت آنچه را که نیاز دارند پیدا کنند. وجود منوها و زیرمنوهای بیش از حد می تواند کاربر و موتور جستجو را گیج کند و باعث نرخ پرش بالا و موقعیت پایین SERP شود.

از رسانه های با وضوح بالا اجتناب کنید

انیمیشن‌های پیچیده، فایل‌های ویدیویی بزرگ، یا حجم بالای عکس‌ها می‌توانند مزایای استفاده از یک تم واکنش‌گرا را با عجله از بین ببرند. به یاد داشته باشید که دستگاه های تلفن همراه به اندازه رایانه ها قدرت CPU ندارند و به همین دلیل است که برای پردازش حجم وسیعی از داده ها به زمان بیشتری نیاز دارند.

خوشبختانه، تمام مشکلات ناشی از رسانه های با وضوح بالا را می توان با تغییر اندازه فایل ها قبل از آپلود آنها و اطمینان از عملکرد صحیح ویژگی Lazy Load به راحتی برطرف کرد.

یک ارائه دهنده هاست قابل اعتماد انتخاب کنید

میزبانی بسیار بیشتر از عملکرد یک وب سایت در دستگاه های تلفن همراه تأثیر می گذارد. مهمتر از همه، هاست یک عامل کلیدی است که سرعت سایت را تعیین می کند، بنابراین اگر ارائه دهنده میزبانی که انتخاب می کنید پهنای باند و رم کافی را ارائه ندهد، عملکرد وب سایت شما در دستگاه های هوشمند آسیب می بیند.

سوالات متداول

آیا تمام قالب های وردپرس واکنش گرا هستند؟

تعداد تم های واکنش گرا به طور پیوسته در حال افزایش است، اما در حال حاضر همه تم های وردپرس واکنش گرا نیستند. با این حال، تمام تم های واکنش گرا، طرح سایت را با دستگاه های هوشمند تنظیم می کنند.

اجزای اصلی طراحی وب سایت ریسپانسیو چیست؟

تم‌های واکنش‌گرا دارای رابط‌های تعاملی هستند، اطمینان حاصل می‌کنند که همه عناصر بصری به سرعت بارگیری می‌شوند و به طراحان اجازه می‌دهند منوهای ناوبری مؤثری ایجاد کنند که در صفحه‌های کوچک خوب به نظر می‌رسند.

یک تم ریسپانسیو چه مدت برای بارگذاری روی دستگاه موبایل نیاز دارد؟

اکثر تم های واکنش گرا به کمتر از یک ثانیه نیاز دارند تا به طور کامل در دستگاه تلفن همراه بارگذاری شوند، اما کیفیت اتصال به اینترنت کاربر و سایر عوامل می تواند بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد.

افکار نهایی – آیا تغییر به یک قالب وردپرس واکنش گرا جواب می دهد؟

تعداد جستجوهای مبتنی بر دسکتاپ رو به کاهش است و در حال حاضر، بیش از 50 درصد از کل بازدیدهای صفحه از دستگاه های تلفن همراه است.

بعید است که این روند در چند سال آینده معکوس شود زیرا آخرین آمار نشان می دهد که 6.8 میلیارد نفر صاحب گوشی هوشمند هستند. بنابراین، نداشتن طراحی ریسپانسیو به یک لوکس تبدیل شده است که اکثر وب سایت ها قادر به پرداخت آن نیستند.

وردپرس دارای طیف گسترده ای از تم ها است که تجربه کاربری با کیفیت بالا را در همه دستگاه ها ارائه می دهد و اطمینان می دهد که بازدیدکنندگان می توانند به راحتی محتوا را بخوانند، محصولات بخرند یا به حساب های خود دسترسی داشته باشند. اگر به دنبال تمی هستید که وب سایت شما را در همه دستگاه ها بدرخشد، لطفاً راهنمای ما را برای بهترین تم های WP پاسخگو رایگان برای سال 2023 دنبال کنید.


منبع: https://wplift.com/importance-of-mobile-compatibility-in-responsive-themes