انواع دریچه هوا + عکس

انواع دریچه هوا + عکس بهتر است از این دریچه هوا در مکانی استفاده شود که ارتفاع بیشتر از سه متر باشد. جنس های مختلفی از این دریچه ها نیز تولید می گردد که بنا به محیط از انواع مختلف استفاده می شود. از جمله مزایای خطوطِ موازی و رو به پایینِ این دریچه هوا جلوگیری از نفوذ آب باران و عوامل محیطیِ مزاحمِ دیگر به داخل می باشد. تقیم به حفره ورود هوا در سقف اصلی یا در سازه ی سقف کاذب تعبیه و نصب نمود. ابعاد دریچه هوا ی پادری بنا به تناسب و ابعاد درب، متغیر می باشد. اینگونه دریچه ها نسبتاً پره کوچکی دارند و می توانند نتیجه ی اثربخشی ناچیزی داشته باشند که موجب می شود از این نوع دریچه ها بیشتر به عنوان دریچه تخلیه یا برگشتی استفاده کنند.

نمونه کارهای دریچه هوا

پوشش بدنه‌ی دریچه توزیع هوا پلاستیکی به خودی خود کامل بوده و نیازی به پوشش اضافی از جمله رنگ بر روی سطوح این دریچه توزیع هوا نیست. همین موضوع باعث کاهش هزینه‌ی تمام شده‌ی این نوع دریچه توزیع هوا است. شرکت تهویه فراز با چهار دهه سابقه در زمینه تولید انواع دریچه تنظیم هوا در کشور،قدم های بزرگی در پیشرفت و معرفی این صنعت برداشته و آماده ارایه و معرفی محصولات خود به خریداران ،کارفرمایان و مهندسین محترم می باشد. دریچه های توزیع هوا ممکن است با تیغه های ثابت یا متحرک ساخته شود. اگر تیغه ها یا دمپر ثابت باشد دریچه جهت تخلیه هوا استفاده می‌شود و روی در یا دیواری که مشرف به راهرو باشد نصب خواهدشد.

  • دریچه‌های هوا آهنی اتاق عمل به طور معمول دارای یک فریم ساخته شده از ورقه آهنی است.
  • ابعاد دریچه هوا ی تازه از هر طرف بین ۳ تا ۵ سانتیمتر از ابعاد سوراخی که برای عبور هوای تازه ایجاد شده است بزرگتر در نظر گرفته می شود تا شیارهای دریچه هوا ی تازه دقیقا بر محل سوراخ دیوار منطبق باشد .
  • مدل های مختلف لوله خرطومی فلکسیبل انواع لوله فلکسیبل چیست؟ حال که متوجه شدید لوله فلکسیبل چیست می خواهیم شما را با انواع…
  • تنظیم هوا ی رفت بهتر است دریچه تنظیم هوا آنقدر از سقف فاصله داشته باشد تا اثر مانع به حد اقل برسد.
این دریچه ها قابل تنظیم می باشند و می توان پره های آن ها را به جهت های مختلف تنظیم کرد. هوای خروجی در دریچه های هوا به کمک تیغه های عمومی و افقی درچه ها از مسیر های افقی و عمودی خارج می شوند. دریچه رفت برای ورود هوای تازه در محیط مورد استفاده است و هوای گرم و سرد را در محیط تنظیم می کند. دریچه هوا توانایی تنظیم فشار هوا را در دستگاه های تهویه هوا دارد. در دستگاه‌‌‌های مختلفی مانند کولر های آبی، هواساز ها، هواکش سانتریفوژ و… دریچه دریچه هوا هوا وجود دارد.

دریچه هوا نما به عنوان دریچه هوا خانگی است و در این بخش ساختمان بکار می رود. دریچه هوا صنعتی و دریچه هوا ساختمان می توانند دارای عملکرد دریچه هوای برگشت باشند. در بحث ظرفیت دریچه هوا باید به میزان سرعت هوای عبوری از آن نیز توجه شود. دریچه باید به گونه ای طراحی و نصب و تنظیم گردد که جریان هوایی که به اتاق وارد می شود به شیوه ای باشد که موجب سلب آسایش افراد نشود.

دریچه هوا ی سقفی چهار طرفه:

اگر سوالی در مورد این مورد دارید، می توانید در قسمت پایین مطرح کرده – ما در اولین فرصت به شما پاسخ خواهیم داد . وزن کانال های از پیش عایق شده یک هفتم وزن کانال های گالوانیزه می باشد که در محاسبات بار سازه نیز موثر است. در دبی ثابت،این نوع دریچه ها در دو نوع تخت و برجسته تولید میشوند. هوا ی دیواری در تابستان رو به پایین و در زمستان رو به بالا می باشد.

موارد مصرف دریچه های دیواری