انواع حمل دریایی + خدمات حمل و نقل دریایی و کشتیرانی دریا زمین اروند | transemartlogistics

انواع حمل دریایی + خدمات حمل و نقل دریایی و کشتیرانی دریا زمین اروند | transemartlogistics

در این مکان که لنگرگاه خوانده می‌شود، کشتی کالای خود را به دو به تخلیه یا از آن بارگیری می‌کند. مخارج بارگیری و تخلیه هر دو به عهده اجاره کننده و یا صاحب کالا می‌باشد. در قراردادهایی که مرجع حکمیت مشخص نگردیده باشد طرفین می‌توانند به کمیسیونی که از نمایندگان وزارت راه و ترابری تشکیل می‌گردد مراجعه نمایند. تحویل کالا به گیرنده در محل‌هایی که به وسیله مقامات گمرکی تعیین و اجازه داده می‌شود. ارایه اسناد کالای مربوط به مقامات گمرکات از مبدا تا مقصد راه‌‌نامه و مراقبت در سالم نگه داشتن پلمپ‌های گمرکی. حمل انواع بار به وسیله بوکینگ انواع کانتینر و فریت بار به کانادا، آمریکا، کشورهای اروپایی و … از طریق ترکیه.

آشنایی با روشهای LCL و FCL در ارسال بار با کشتی:

مسوولیت فقدان یا خسارت وارده بر کالا، همچنین هر گونه هزینه‌های اضافی ناشی از حوادثی که برای حمل کننده رخ می‌دهند از زمانی که کالا تحت نظارت حمل کننده در آمد از فروشنده به خریدار منتقل می‌شود. پروفرما یا پیش فاکتور یکی از مهمترین اسناد تجاری و گمرکی می باشد. اولین اقدام جدی در یک معامله تجاری با صدور پروفرما انجام می گیرد. پروفرما درواقع یک توافق مقدماتی معتبر ، قبل از مبادله پول و کالا می باشد.

◾️هزینه حمل بار با کشتی

مدت زمان تقریبی حمل دریایی از چین به ایران از زمان حرکت کشتی بارگیری شده در چین تا رسیدن به مقصد به طور میانگین حداقل 25 روز و حداکثر 35 روز به طول می‌انجامد. لذا استفاده از این روش جهت حمل محمولاتی که بیشتر حجیم و وزین باشند، به صرفه بوده و برای حمل محمولات سبک‌تر بهتر است، از سرویس‌های حمل هوایی از چین استفاده شود. در این نوع حمل دریایی غیرمستقیم معمولا بندر واسطه، بندر جبل علی می‌باشد.

معمولا حمل و نقل جاده ای برای کشور های همسایه و کشور هایی که به آب های آزاد دسترسی ندارد انجام می شود. برای ارسال سریع کالا های خاص با حجم و اندازه ی کوچک تا ۱۵۰۰ کیلو نیز از حمل و نقل هوایی استفاده می شود. کادری مجرب و متخصص تمامی خدمات حمل دریایی را در این مجموعه، مطابق با نیاز مشتریان ارائه می‌دهد. حمل‌ دریایی بین‌المللی جزئی از زنجیرهخدمات بازرگانیسپاهان همراه به صورت door to door می‌باشد.

جدول(+) هزینه حمل بار با کشتی و استعلام قیمت حمل دریایی:

برای داشتن یک تجارت موفق، انتخاب بهترین شیوه از موضوعات مهم شرکت ترنس مارت لجستیک محسوب می‌شود. مزیت دوم این نوع حمل و نقل این است که حمل کالا در حجم بسیار بالا صورت پذیرد. در واقع می توان محموله های نسبتا سنگین (حدودا 200 تا 500 هزار تن) را به سهولت می توان از طریق مسیر آب های آزاد توسط کشتی های باری از بندری به بندر دیگر منتقل نمود. شرکت حمل و نقل بین المللی اجاقی با ارائه به صرفه ترین و رقابتی ترین نرخ های حمل به تجار و بازرگانان محترم زمینه های حضور شما را در بازار های جهانی تسهیل می بخشد. در این روش، که به شکل غیر مستقیم است، بار یک کشتی در بین مسیر به یک کشتی دیگر منتقل می‌شود. اجاره کشتی و همچنین رزور کشتی در صورتی است که حجم بار به حدی باشد که این روش صرفه اقتصادی و توجیح پیدا کند.

  • به همین خاطر نیاز است قبل از آن کانتینر ها در کشتی های کوچک دیگری بارگیری شده سپس به مقصد اصلی منتقل شوند.
  • شرکت ابتکار ترابر آماده همکاری در خصوص ارسال گروپاژ بار دریایی به بنادر دنیا و همچنین به صورت بالعکس از بندرگاه های سراسر دنیا به ایران است.
  • شرکت‌های کریر ضمن مراقبت در حسن انتخاب و رفتار راننده و سایر عوامل مربوطه در صورت احراز مراتب تخلف، همکاری لازم را با سازمان‌ها و موسسات و اشخاص ذیربط جهت برخورد قانونی لازم با عوامل فوق‌الذکر به عمل خواهند آورد.
  • در این روش، حمل محموله از طریق کشتی‌­هایی با قابلیت بارگیری زیاد، صورت می‌پذیرد.