انجمن وردپرس آماده ترک توییتر نیست – WP Tavern


ایلان ماسک توییتر را در یک معامله 44 میلیارد دلاری خریداری کرد که این هفته بسته شد و در توییتی نوشت:بگذار اوقات خوش بگذرد“، روز جمعه پس از در دست گرفتن سکان هدایت. ماسک مدیران ارشد شرکت را اخراج کرد و توییت کرد درخواستی از تبلیغ‌کنندگان توییتر برای به اشتراک گذاشتن انگیزه او در دستیابی به آنچه مسلماً مهم‌ترین شبکه اجتماعی جهان است:

ماسک می‌گوید: «دلیلی که من توییتر را خریداری کردم این است که برای آینده تمدن داشتن یک میدان شهری دیجیتالی مشترک، که در آن طیف گسترده‌ای از عقاید را می‌توان به شیوه‌ای سالم و بدون توسل به خشونت مورد بحث قرار داد، مهم است.» در حال حاضر خطر بزرگی وجود دارد که رسانه‌های اجتماعی به اتاق‌های پژواک جناح راست و چپ افراطی تقسیم شوند که نفرت بیشتری ایجاد می‌کنند و جامعه ما را از هم جدا می‌کنند.»

ماسک همچنین به اهمیت تعدیل محتوا اشاره کرد و گفت: «توئیتر بدیهی است که نمی تواند به یک منظره جهنمی رایگان برای همه تبدیل شود، جایی که می توان هر چیزی را بدون عواقب گفت!» این شرکت در حال تشکیل شورایی برای بحث در مورد تعدیل محتوا است، اما هیچ کس نمی داند که این برای آینده توییتر چه معنایی خواهد داشت.

در حالی که برخی از کاربران توییتر مهاجرت به Tumblr را در نظر گرفته اند، ساختار و پایگاه کاربر در حال حاضر با تجربه توییتر قابل مقایسه نیست. در پاسخ به مقاله تحریک آمیز Nilay Patel یکی از بنیانگذاران Verge با عنوان “به جهنم خوش آمدی ایلانمت مولنوگ، مدیر عامل تامبلر توییت کرد حمایت او

مولنوگ گفت: «متاسفانه این خلاصه خوبی است از اینکه چرا اجرای یک شبکه اجتماعی بسیار سخت است، همانطور که من با Tumblr یاد گرفتم. من برای توییتر آرزوی بهترین ها را دارم و همچنین امیدوارم که این امر سرعت تسلا یا اسپیس ایکس را که به نظر من برای آینده حیاتی هستند، کاهش ندهد.

پاتل به درستی وزن چالش‌های سیاسی را که ماسک در تعهدش به دور کردن توییتر از تبدیل شدن به یک «منظره جهنمی رایگان برای همه» با آن روبرو خواهد کرد، که برخی فکر می‌کنند قبلاً رخ داده است، بیان کرد. اگر ماسک تصمیم بگیرد درها را به روی شخصیت های نامطلوب که در گذشته ممنوع شده بودند باز کند، ممکن است شبکه اجتماعی را به زمین بزند.

در حالی که جامعه وردپرس مکان‌های گردهمایی آنلاین زیادی دارد – فضاهای کاری مختلف Slack، وبلاگ‌های P2 و گروه‌های فیس‌بوک – همیشه توییتر به عنوان مکانی برای تعاملات معمولی و اخبار فوری بوده است. این شبکه اجتماعی بالفعل برای کسانی است که در فناوری کار می کنند. افراد زیادی هستند که از این پلت فرم فقط برای اطلاع از اخبار وردپرس و جامعه استفاده می کنند.

“جای دیگری برای رفتن وجود ندارد!” طراح محصول وردپرس مایک مک آلیستر گفت. به نظر می رسد که افراد وردپرس تقریباً منحصراً در توییتر هستند.

جدا از معدود افراد خوش بین که فکر می کنند توییتر بهتر از همیشه خواهد بود، بسیاری از اعضای جامعه از از دست دادن شبکه ای که در طول سال ها ساخته اند ابراز نگرانی کردند. با نزدیک شدن به پایان فروش، مردم تهدید کردند که اگر ماسک کنترل را به دست بیاورد، اصولاً توییتر را ترک خواهند کرد. آن روز فرا رسیده است، اما در اکثر موارد جامعه وردپرس توییتر را رها نمی کند.

ادان بن‌آتار: «تویتر آنقدر روی زندگی من تأثیر گذاشته است که نمی‌توانم از کشتی بپرم». گفت. «تا زمانی که منطقی باشد، می‌مانم. در حال حاضر، چیزی نسبت به آنچه که برای چشم قابل توجه است تغییر نکرده است.»

داستین هنریچ، طراح وردپرس می‌گوید که می‌ماند، اما افرادی را که در پلتفرم‌های دیگر دنبال می‌کند نیز جستجو می‌کند.

هنریش گفت: “من ارتباطات بسیار خوبی برقرار کرده ام، از خواندن در مورد زندگی فنی و غیر فنی مردم و یادگیری از برخی افراد باهوش شرور لذت می برم.” گفت. “من واقعاً ناراحت خواهم شد اگر همه اینها از بین برود.”

شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز، که تاکنون نتوانسته توجه جریان اصلی را به خود جلب کند، با توجه به تغییر دست توییتر، نگاهی دوباره به خود می گیرد. صاحب آژانس وردپرس تام فینلی است آزمایش کردن با استفاده از افزونه Activity Pub تا سایت خود را به عنوان یک سرور خصوصی Mastadon راه اندازی کند. این پروتکل ActivityPub را برای وردپرس پیاده‌سازی می‌کند تا خوانندگان بتوانند پست‌های سایت را در Mastadon و دیگر پلتفرم‌های فدرال (که از Activity Pub پشتیبانی می‌کنند) ببینند.

برخی از اعضای انجمن وردپرس با پیوستن به نمونه‌های مستادون در حال معاشقه هستند، یا قبلاً متعهد به ارسال در هر دو شبکه هستند، اما ما هنوز شاهد مهاجرت گسترده‌ای که به طرف فدیورس هجوم می‌آورد، نیستیم.

راس وینتل: «ما قبلاً بارها این تلاش برای مهاجرت به سرزمین موعود را دیده‌ایم گفت در پستی که توضیح می دهد چرا او نسبت به خروج موفقیت آمیز توییتر خوشبین نیست. «بدون مهاجرت انبوه مناسب افراد و سازمان‌ها به خدمات دیگری، نمی‌ماند.

شما در نهایت با ارسال پست‌هایی به چندین سرویس مواجه می‌شوید تا به همه افرادی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند، دسترسی پیدا کنید. و سپس به عنوان یک خواننده چندین سرویس را بررسی می کنم و چیزهای مشابهی را می بینم. نسبت سیگنال/نویز پایین می آید. و بیشتر مردم خسته می‌شوند و به جایی که قبلا بودند بازمی‌گردند.»

امیدوارترین دلالان می پرسند که آیا این می تواند بازگشت وبلاگ ها باشد؟ در حال حاضر وبلاگ ها به اندازه کافی اجتماعی نیستند، و تعداد زیادی از وبلاگ نویسان مشتاق کافی برای اتخاذ پروتکل های لازم برای اتصال سایت های خود در جریانی از به روز رسانی های کوتاه و قابل هضم وجود ندارند.

تا زمانی که ایلان ماسک تغییرات اساسی تری ایجاد نکند، بسیاری از اعضای انجمن وردپرس دلیلی برای ترک توییتر نمی بینند.

Birgit Pauli-Haack، مدافع توسعه دهنده وردپرس، “در حال حاضر، دلیلی برای ترک نمی بینم.” گفت. «بلاک کردن، لغو فالو کردن، نادیده گرفتن دوستان من برای مدیریت فید من هستند. من پس از 12 ماه اشتراک خود را در Twitter Blue لغو کردم. اجازه ویرایش توییت ها ارزشش را ندارد.»

به طور کلی، اکثر مردم رویکرد «صبر کن و ببین» را در مورد ترک توییتر اتخاذ می‌کنند.

Sallie Goetsch، سازمان دهنده ملاقات وردپرس، “من جایگزین مناسبی پیدا نکردم.” گفت. من در گروه‌های مختلف WP Slack حضور دارم، اما برای دنیای گسترده‌تر… فقط باید ببینیم اینجا چه اتفاقی می‌افتد.»

یکی از محصولات جانبی مثبت این تغییرات اخیر این است که جامعه وردپرس در حال بررسی آینده ای است که در آن مکالمات مهم در یک پلت فرم دیگر اتفاق می افتد. همانطور که کاربران شبکه های اجتماعی دیگر را کاوش می کنند، ممکن است با نوع متفاوتی از فرهنگ رسانه های اجتماعی با ویژگی هایی که توییتر فاقد آن است، تمایل پیدا کنند. مهاجرت و استقرار در یک خانه اجتماعی جدید در وب زمان می برد.

راس وینتل گفت: “من نمی گویم که دوست ندارم یک مهاجرت دسته جمعی اتفاق بیفتد.” من اکنون تلاش های زیادی را دیده ام و به نظر می رسد که هیچ کدام موفقیت خاصی نداشته است، و نمی دانم چرا این یکی هم موفق بوده است.

برای اینکه یک تغییر بزرگ اتفاق بیفتد، فکر می‌کنم یا پلتفرم باید خودبه‌خود خود را بسوزاند یا با یک دوره فرسایشی طولانی از مد می‌افتد و به مرور زمان از آگاهی عمومی محو می‌شود. فیس بوک حتی ممکن است در ابتدای این کار باشد. زمان مشخص خواهد کرد.

شاید روزی به گذشته نگاه کنیم و آن چیزی را که همه از آن استفاده می‌کردیم توییتر نامیده می‌شد، همانطور که Geocities و MySpace را به یاد می‌آوریم. اما من در تلاشم تا ببینم هفته آینده یا ماه آینده چگونه خواهد بود. سالهای زیادی خواهد بود.»
منبع: https://wptavern.com/the-wordpress-community-isnt-ready-to-leave-twitter