انجمن وردپرس آماده ترک توییتر نیست – WP Tavern

راس وینتل: «ما قبلاً بارها این تلاش برای مهاجرت به سرزمین موعود را دیده‌ایم گفت در پستی که توضیح می دهد چرا او نسبت به خروج موفقیت آمیز توییتر خوشبین نیست. «بدون مهاجرت انبوه مناسب افراد و سازمان‌ها به خدمات دیگری، نمی‌ماند.

تا زمانی که ایلان ماسک تغییرات اساسی تری ایجاد نکند، بسیاری از اعضای انجمن وردپرس دلیلی برای ترک توییتر نمی بینند.

شاید روزی به گذشته نگاه کنیم و آن چیزی را که همه از آن استفاده می‌کردیم توییتر نامیده می‌شد، همانطور که Geocities و MySpace را به یاد می‌آوریم. اما من در تلاشم تا ببینم هفته آینده یا ماه آینده چگونه خواهد بود. سالهای زیادی خواهد بود.»
منبع: https://wptavern.com/the-wordpress-community-isnt-ready-to-leave-twitter

امیدوارترین دلالان می پرسند که آیا این می تواند بازگشت وبلاگ ها باشد؟ در حال حاضر وبلاگ ها به اندازه کافی اجتماعی نیستند، و تعداد زیادی از وبلاگ نویسان مشتاق کافی برای اتخاذ پروتکل های لازم برای اتصال سایت های خود در جریانی از به روز رسانی های کوتاه و قابل هضم وجود ندارند.

Birgit Pauli-Haack، مدافع توسعه دهنده وردپرس، “در حال حاضر، دلیلی برای ترک نمی بینم.” گفت. «بلاک کردن، لغو فالو کردن، نادیده گرفتن دوستان من برای مدیریت فید من هستند. من پس از 12 ماه اشتراک خود را در Twitter Blue لغو کردم. اجازه ویرایش توییت ها ارزشش را ندارد.»

ماسک می‌گوید: «دلیلی که من توییتر را خریداری کردم این است که برای آینده تمدن داشتن یک میدان شهری دیجیتالی مشترک، که در آن طیف گسترده‌ای از عقاید را می‌توان به شیوه‌ای سالم و بدون توسل به خشونت مورد بحث قرار داد، مهم است.» در حال حاضر خطر بزرگی وجود دارد که رسانه‌های اجتماعی به اتاق‌های پژواک جناح راست و چپ افراطی تقسیم شوند که نفرت بیشتری ایجاد می‌کنند و جامعه ما را از هم جدا می‌کنند.»

مولنوگ گفت: «متاسفانه این خلاصه خوبی است از اینکه چرا اجرای یک شبکه اجتماعی بسیار سخت است، همانطور که من با Tumblr یاد گرفتم. من برای توییتر آرزوی بهترین ها را دارم و همچنین امیدوارم که این امر سرعت تسلا یا اسپیس ایکس را که به نظر من برای آینده حیاتی هستند، کاهش ندهد.

شما در نهایت با ارسال پست‌هایی به چندین سرویس مواجه می‌شوید تا به همه افرادی که می‌خواهند دسترسی پیدا کنند، دسترسی پیدا کنید. و سپس به عنوان یک خواننده چندین سرویس را بررسی می کنم و چیزهای مشابهی را می بینم. نسبت سیگنال/نویز پایین می آید. و بیشتر مردم خسته می‌شوند و به جایی که قبلا بودند بازمی‌گردند.»

پاتل به درستی وزن چالش‌های سیاسی را که ماسک در تعهدش به دور کردن توییتر از تبدیل شدن به یک «منظره جهنمی رایگان برای همه» با آن روبرو خواهد کرد، که برخی فکر می‌کنند قبلاً رخ داده است، بیان کرد. اگر ماسک تصمیم بگیرد درها را به روی شخصیت های نامطلوب که در گذشته ممنوع شده بودند باز کند، ممکن است شبکه اجتماعی را به زمین بزند.

برای اینکه یک تغییر بزرگ اتفاق بیفتد، فکر می‌کنم یا پلتفرم باید خودبه‌خود خود را بسوزاند یا با یک دوره فرسایشی طولانی از مد می‌افتد و به مرور زمان از آگاهی عمومی محو می‌شود. فیس بوک حتی ممکن است در ابتدای این کار باشد. زمان مشخص خواهد کرد.

شبکه های اجتماعی غیرمتمرکز، که تاکنون نتوانسته توجه جریان اصلی را به خود جلب کند، با توجه به تغییر دست توییتر، نگاهی دوباره به خود می گیرد. صاحب آژانس وردپرس تام فینلی است آزمایش کردن با استفاده از افزونه Activity Pub تا سایت خود را به عنوان یک سرور خصوصی Mastadon راه اندازی کند. این پروتکل ActivityPub را برای وردپرس پیاده‌سازی می‌کند تا خوانندگان بتوانند پست‌های سایت را در Mastadon و دیگر پلتفرم‌های فدرال (که از Activity Pub پشتیبانی می‌کنند) ببینند.

ماسک همچنین به اهمیت تعدیل محتوا اشاره کرد و گفت: «توئیتر بدیهی است که نمی تواند به یک منظره جهنمی رایگان برای همه تبدیل شود، جایی که می توان هر چیزی را بدون عواقب گفت!» این شرکت در حال تشکیل شورایی برای بحث در مورد تعدیل محتوا است، اما هیچ کس نمی داند که این برای آینده توییتر چه معنایی خواهد داشت.

داستین هنریچ، طراح وردپرس می‌گوید که می‌ماند، اما افرادی را که در پلتفرم‌های دیگر دنبال می‌کند نیز جستجو می‌کند.

یکی از محصولات جانبی مثبت این تغییرات اخیر این است که جامعه وردپرس در حال بررسی آینده ای است که در آن مکالمات مهم در یک پلت فرم دیگر اتفاق می افتد. همانطور که کاربران شبکه های اجتماعی دیگر را کاوش می کنند، ممکن است با نوع متفاوتی از فرهنگ رسانه های اجتماعی با ویژگی هایی که توییتر فاقد آن است، تمایل پیدا کنند. مهاجرت و استقرار در یک خانه اجتماعی جدید در وب زمان می برد.

“جای دیگری برای رفتن وجود ندارد!” طراح محصول وردپرس مایک مک آلیستر گفت. به نظر می رسد که افراد وردپرس تقریباً منحصراً در توییتر هستند.