انتخاب تم پاسخگوی کامل: یک چک لیست 8 نقطه ای


با بیش از 9000 تم رایگان و هزاران هزار تم ممتاز دیگر، پیدا کردن آن موضوعی که به بهترین وجه با نیازهای شما و بازدیدکنندگانتان مطابقت دارد، می‌تواند کاری وقت‌گیر باشد.

به ما اعتماد کنید؛ ما بیش از ساعت‌های خود را صرف گشتن در دایرکتوری‌های مضمون مختلف کرده‌ایم و به دنبال آن تم عالی می‌گردیم، بنابراین می‌دانیم که این موضوع چقدر می‌تواند باشد. برای کمک به نجات شما از همان مشکل، راهنمای زیر را گردآوری کرده‌ایم که به تشریح این موضوع می‌پردازیم. 8 فاکتور کلیدی که باید هنگام انتخاب تم واکنش گرا در نظر بگیرید.

1. محبوبیت و نظر کاربر

خواه یک تم رایگان را از دایرکتوری وردپرس دانلود کنید یا برای یک تم ممتاز از یک فروشنده شخص ثالث مانند راهرو تم پرداخت کنید، یکی از اولین چیزهایی که متوجه خواهید شد اطلاعاتی در مورد تعداد افرادی است که آن را دانلود کرده اند، همراه با پیوندی به نظرات مشتریان

در حالی که چنین اطلاعاتی نباید تصمیم شما را بگیرد یا شکست دهد، ارزش توجه به آن را دارد زیرا می تواند نشانگر اولیه ای باشد که آن موضوع چقدر به شما خدمت می کند.

البته، همیشه تم های جدیدی وجود خواهند داشت که به اندازه کافی وجود نداشته اند تا بارگیری ها و بررسی های کافی را جمع آوری کنند، همانطور که تم هایی وجود خواهند داشت که اگرچه کاملاً قابل استفاده هستند، اما زیر رادار پرواز می کنند.

اگرچه ما این تم ها را به طور کلی تخفیف نمی دهیم، اما اگر مدتی است که در این زمینه وجود داشته باشد، آمارهایی مانند بارگیری ها و فعال سازی ها می تواند به شما ایده خوبی را درباره این موضوع بدهد.

در مورد آن فکر کنید:

چرا هزاران نفر فعالانه از موضوعی استفاده می‌کنند که آنقدرها هم خوب نیست؟ به همین ترتیب، بررسی نظرات کاربران می‌تواند بینش بیشتری در مورد آنچه که در صورت خرید آن تم به خود اجازه می‌دهید به شما بدهد و ممکن است به شما یک تم واقعی‌تر بدهد. نمای کلی از موضوع نسبت به یک سایت بررسی که احتمالاً توسط فروش وابسته انجام می شود، دریافت می کنید.

2. آخرین به روز رسانی و سازگاری وردپرس

دومین اطلاعات مهمی که باید در نظر بگیرید این است که تم آخرین بار چه زمانی به روز شده و آیا با آخرین نسخه وردپرس سازگار است یا خیر.

وردپرس یک اکوسیستم دائماً در حال تکامل است که به‌روزرسانی‌های اصلی نرم‌افزار اصلی به‌طور متوسط ​​دو یا سه بار در سال منتشر می‌شود و چندین به‌روزرسانی جزئی در بین آن‌ها اتفاق می‌افتد.

ادامه مقاله در زیر

هنگامی که تم ها (و همچنین افزونه های وردپرس) ادامه پیدا نمی کنند، این می تواند باعث مشکلات سازگاری شود که بر عملکرد و عملکرد وب سایت شما تأثیر می گذارد.

به همین دلیل، نگاه کردن به تاریخ آخرین به روز رسانی تم مفید است. یک قانون کلی که ما دوست داریم از آن استفاده کنیم این است که اگر موضوعی در طول یک سال یا بیشتر به‌روزرسانی نشده باشد، از آن استفاده نخواهیم کرد. هرچه یک موضوع اخیراً به‌روزرسانی شده باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که حداقل آن را به طور جدی در نظر بگیریم.

به همین ترتیب، بیشتر دایرکتوری های قالب به شما می گویند که یک تم خاص با کدام نسخه های وردپرس سازگار است، بنابراین مطمئن شوید که با نسخه ای که استفاده می کنید کار می کند تا از مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

3. پیش نمایش ها و دموها

بنابراین، شما یک تم بسیار مورد توجه پیدا کرده اید که به روز و سازگار با نسخه وردپرس شما است، اما چگونه به نظر می رسد؟

آیا این سبک نوع تصویر برندی را که می‌خواهید وب سایت شما با آن شناخته شود، نشان می‌دهد؟

آیا عناصر صفحه مناسب را برای انتقال اطلاعاتی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید و محصولات، تصاویر یا ویدیوهایتان را به نمایش بگذارد، ارائه می‌کند؟

ریز عکس‌ها و اسکرین‌شات‌ها در صفحه محصول یک تم ممکن است مفید باشند، اما برای پاسخ به این سؤالات باید یک پیش‌نمایش کاملاً فعال از موضوع را بررسی کنید.

نسخه آزمایشی تم مورد نظر خود را بررسی کنید و صفحات مختلف، طرح‌بندی‌ها و گزینه‌های محتوای آن را بررسی کنید.

در حالی که در آن هستید، همچنین می خواهید ببینید که آن نسخه ی نمایشی در اندازه های مختلف صفحه نمایش چگونه به نظر می رسد. بیشتر توسعه‌دهندگان پوسته، پیش‌نمایش‌های دسک‌تاپ و موبایل از ساخته‌های خود را ارائه می‌دهند، اما همیشه می‌توانید با بازی با نسخه نمایشی در دستگاه‌های مختلف، یک قدم جلوتر بروید تا 100% مطمئن شوید که نیازهای شما را برآورده می‌کند.

4. تجربه کاربری

بررسی ظاهر و احساس تنها دلیل بررسی پیش نمایش نیست. همچنین می تواند بینش ارزشمندی در مورد آنچه کاربران نهایی شما هنگام بازدید از سایت شما تجربه خواهند کرد به شما ارائه دهد.

ادامه مقاله در زیر

آیا پیمایش آسان است؟

آیا چیدمان تمیز و نامرتب است؟

آیا بلافاصله برای کاربران مشخص است که برای دسترسی به ویژگی ها و عملکردهای مختلف صفحه شما باید چه کاری انجام دهند؟

آیا خود محتوا خوانا و واضح است؟

اگر بتوانید به همه این سوالات با یک “بله” قاطع پاسخ دهید، به خوبی در راه یافتن موضوعی هستید که ارزش استفاده را داشته باشد.

5. زمان بارگذاری

مگر اینکه اولین روز شما به عنوان کاربر وردپرس باشد، بدون شک زمان و زمان زیادی شنیده اید که زمان بارگذاری صفحه برای یک وب سایت موفق حیاتی است.

اگر صفحات شما به کندی بارگذاری می شوند، این فقط باعث می شود بازدیدکنندگان خاموش شوند و حتی قبل از اینکه محتوای شما را بررسی کنند، دکمه بازگشت خود را در دست بگیرند. نه تنها این، بلکه با توجه به اینکه Google هنگام تعیین محل قرار دادن سایت شما در نتایج جستجو، تأکید زیادی بر عملکرد تلفن همراه دارد، می تواند به طور قابل توجهی بر رتبه بندی صفحه شما تأثیر بگذارد.

مطمئنا، موضوع شما تنها یک جنبه است که بر عملکرد سایت شما تأثیر می گذارد. انتخاب میزبانی وب، تعداد افزونه‌هایی که نصب می‌کنید و حتی محتوای شما همگی می‌توانند به زمان بارگذاری کمک کنند یا مانع از آن شوند.

به این ترتیب، ضروری است که به دنبال یک موضوع واکنش‌گرا با کدنویسی ساده، مینیمالیستی، ویژگی‌های کش کارآمد، و عناصر گرافیکی بهینه‌سازی شده باشید، زیرا همه این‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا مطمئن شوید که موضوع به شما در ایجاد یک وب‌سایت سریع و با کارایی بالا کمک می‌کند.

6. سفارشی سازی

یافتن تمی که نیاز به سفارشی سازی صفر داشته باشد، اگر کاملاً غیرممکن نباشد، نادر است. حتی اگر فقط نام شرکت خود را اضافه کنید و محتوای ساختگی را با محتوای خود جایگزین کنید، باید بتوانید آن تغییرات را بدون پیچیدگی یا چالش انجام دهید.

ادامه مقاله در زیر

نحوه انجام این کار به سطح مهارت و سطح سفارشی سازی مورد نیاز شما بستگی دارد.

برای مثال، اگر می‌خواهید وب‌سایت شما دقیقاً شبیه پیش‌نمایش باشد، باید مطمئن شوید که واردات نسخه‌ی نمایشی با یک کلیک را ارائه می‌دهد.

اگر قدرت و انعطاف‌پذیری وردپرس را می‌خواهید اما از روش کشیدن و رها کردن بدون زحمت برای افزودن و سفارشی‌سازی محتوا لذت می‌برید، بررسی کنید که آیا با ابزارهایی مانند Elementor یا Beaver Builder سازگار است یا خیر. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید چند تغییر اساسی ایجاد کنید، ممکن است با موضوعی که گزینه‌های آن توسط سفارشی‌ساز کنترل می‌شود، مشکلی نداشته باشید.

فراتر از آن، به این نگاه کنید که چه عناصری را می توان و چه عناصری را نمی توان سفارشی کرد.

برخی از تم‌ها، به‌ویژه تم‌های رایگان، به مواردی مانند سفارشی‌سازی فونت یا امکان تغییر رنگ و سبک برخی از عناصر اجازه نمی‌دهند، بنابراین ارزش توجه به این موضوع را دارد که آیا موضوع شما واقعاً به شما اجازه می‌دهد تا کاری را که می‌خواهید انجام دهید یا خیر.

7. پلاگین های مورد نیاز

غیرمعمول نیست که تم های مدرن از قبل همراه با چندین افزونه برای بهبود – یا حتی در برخی موارد فعال – عملکرد و سفارشی سازی ارائه شوند.

گاهی اوقات، این چیز خوبی است، به خصوص اگر آن افزونه ها برای خرید جداگانه هزینه ای برای شما دارند.

با این حال، همانطور که قبلاً صحبت کردیم، افزونه ها می توانند بر عملکرد سایت شما تأثیر بگذارند و هر چه تعداد افزونه های بیشتری داشته باشید، تأثیر بدتر خواهد بود.

به همین دلیل، توصیه می کنیم به دنبال تم هایی باشید که به کمترین افزونه نیاز دارند.

8. پشتیبانی و مستندسازی

هر طراح تم خوب باید راه اندازی، پیکربندی و سفارشی سازی محصولات خود را تا حد امکان آسان کند.

با این حال، برخی از تم ها چندان ساده به نظر نمی رسند، به خصوص اگر شما یک تازه وارد وردپرس هستید.

همچنین موضوعاتی وجود دارند که اگرچه در ظاهر واضح و ساده به نظر می‌رسند، اما هر چه عمیق‌تر در سفارشی‌سازی فرو بروید، شروع به ارائه چالش‌ها می‌کنند.

در هر دو مورد، داشتن یک مجموعه مستندات با قابلیت پیگیری آسان برای راهنمایی شما در طول فرآیند و رفع مشکلات احتمالی مفید است.

توسعه دهندگان تم بهتر حتی ممکن است راهنماها و آموزش های ویدئویی را ارائه دهند، که می تواند بسیار ارزشمند باشد زیرا می توانید برای حل مشکلات خود اقدام در ویدیو را کپی کنید.

در حالی که بدون شک توسعه دهندگان می توانند هدف خود را برای مقابله با هر خطا یا علت سردرگمی احتمالی در مستندات خود داشته باشند، این فراتر از قلمرو احتمالی نیست که چیزی به طور غیرمنتظره ای خراب شود.

وقتی این اتفاق می‌افتد، دانستن اینکه سازندگان تم آماده ارائه پشتیبانی هستند، اطمینان‌بخش است.

بسیاری از توسعه دهندگان تم برای پاسخ به درخواست های پشتیبانی از انجمن های در دسترس عموم استفاده می کنند. اگر در دسترس هستند، کمی وقت بگذارید و به آنها نگاه کنید، و آنها به شما ایده خوبی از کیفیت پشتیبانی ارائه شده و سرعت احتمالی دریافت پاسخ به شما می دهند.

انتخاب یک پوسته وردپرس واکنش گرا: آخرین توصیه

همه اینها به این نتیجه می رسد که دو عامل کلیدی وجود دارد که باید هنگام انتخاب یک تم واکنش گرا در نظر بگیرید:

  1. نیازهای شما
  2. نیازهای کاربران شما

از طرف شما، باید مطمئن باشید که موضوعی که به دنبال آن هستید، نشان دهنده برند یا کسب و کار شما به روش درست است و محتوای شما را در بهترین حالت ممکن به نمایش می گذارد، که همه اینها را می توانید با پرداخت هزینه انجام دهید. به پیش نمایش ها و سایت های نمایشی در دسترس توجه کنید.

همچنین باید مطمئن شوید که تم شما با نسخه وردپرس شما سازگار است، استفاده از آن آسان است و گزینه های سفارشی سازی مورد نیاز را ارائه می دهد.

از دیدگاه بازدیدکننده، تجربه و عملکرد کاربر بسیار مهم است. اگر موضوعی به سرعت بارگیری شود، به راحتی قابل پیمایش باشد و طرح بندی واضحی داشته باشد، به خوبی به کاربران شما خدمت می کند و تجربه ای لذت بخش و بدون دردسر ایجاد می کند که منجر به تبدیل و بازدیدهای مکرر می شود.

برای کمک به شما در یافتن آن تم ها، ما این راهنما را برای بهترین قالب های وردپرس پاسخگو در سال 2023 گردآوری کردیم.


منبع: https://wplift.com/factors-when-choosing-a-responsive-theme