افزونه ویژگی وابستگی افزونه اکنون برای آزمایش آماده است – WP Tavern

برای بیش از یک دهه، توسعه‌دهندگان وردپرس در مورد اینکه چگونه هسته می‌تواند از افزونه‌هایی پشتیبانی کند که برای کار کردن به یک یا چند افزونه دیگر نیاز دارند، بحث کرده‌اند. داشتن یک روش استاندارد برای مدیریت وابستگی های افزونه یک ویژگی مفید و صرفه جویی در زمان برای توسعه دهندگان است، که در حال حاضر باید راه حل های خود را برای این کار ارائه دهند.

سوالات مشخص شده است چگونه جامعه می تواند پشتیبانی اصلی جدید را برای مدیریت وابستگی های افزونه آزمایش کند. برای شرکت در آزمایش این ویژگی جدید لازم نیست توسعه دهنده باشید. این شامل نصب فایل‌های افزونه آزمایشی و تأیید ظاهر شدن و ناپدید شدن اعلان‌های مدیریت در زمان‌های مناسب است. آزمایش‌کنندگانی که به راحتی می‌توانند فایل‌های افزونه را ویرایش کنند، می‌توانند وابستگی‌ها، افزودن وابستگی برای افزونه‌های غیر WordPress.org و سایر آزمایش‌های پیشرفته‌تر را امتحان کنند.

پس از نه ماه بحث و توسعه، افزونه ویژگی Dependencies Plugin اکنون است آماده برای آزمایش. این به نویسندگان افزونه اجازه می دهد تا هر افزونه (های) میزبان WordPress.org را که برای عملکرد افزونه های آنها لازم است را مشخص کنند. افزونه‌ای که وابستگی دارد را می‌توان با افزودن سرصفحه «نیاز به افزونه‌ها» به بلوک docblock فایل اصلی افزونه شناسایی کرد. نویسندگان پلاگین می توانند هر تعداد وابستگی لازم را در لیستی از اسلاگ های افزونه جدا شده با کاما مشخص کنند.

فراگن در پاسخ به سؤالی در مورد افزونه ویژگی گفت: «کنترل نسخه خارج از محدوده قابلیتی است که در پست اصلی Make ذکر شده در بالا توضیح داده شده است. از آنجایی که اکثر وابستگی ها از مخزن نقطه سازمان می آیند، جدیدترین نسخه ها نصب خواهند شد.

کنترل نسخه بخشی از این پروژه نیست، بنابراین توسعه دهندگان نمی توانند برای مثال حداقل نسخه مورد نیاز را تعیین کنند.

“به طور خاص، وردپرس باید به طور خودکار از کاربر بخواهد تا به نسخه فعلی به روز شود و ممکن است از به روز رسانی خودکار نیز استفاده کند.”

آزمایش تا 1 دسامبر 2022 باز خواهد بود. هر کسی که می خواهد بخشی از حرکت این ویژگی مورد انتظار به سمت گنجاندن احتمالی در هسته باشد، می تواند مشکلات را گزارش کنید به مخزن افزونه WP Plugin Dependencies.


منبع: https://wptavern.com/plugin-dependencies-feature-plugin-now-ready-for-testing

اندی فراگن، سرپرست پروژه، در فوریه گفت: «وضعیت در آنجا بسیار شبیه رابطه بین تم های والدین و فرزند است. معرفی ایده برای افزونه ویژگی. «بدون ارتباط آنها با افزونه بزرگتر، آن افزونه های وابسته کار بسیار کمی انجام می دهند. هر توسعه‌دهنده پلاگین به تنهایی می‌تواند راه‌حلی را برای حل این مشکل کدنویسی کند. متداول ترین نمونه، WooCommerce است که وابستگی صدها، اگر نه هزاران، افزونه افزودنی WooCommerce است.

چگونه کار می کند؟ صاحبان سایت در صورت وجود وابستگی هایی که نیاز به نصب دارند، اخطار مدیریت دریافت می کنند. کارت افزونه برای نمایش آن به روز می شود نیاز دارد و مورد نیاز توسط اطلاعات روی صفحه پلاگین ها