افزونه مدیریت الگوی موتور WP اکنون در نسخه بتا – WP Tavern

مدیریت الگوی WP Engine به خوبی در رابط مدیریت قرار می گیرد، تقریباً مانند یک بخش طبیعی از هسته، اما منوی سطح بالای الگوها بسیار برجسته به نظر می رسد و باید در قسمت Appearance جابجا شود. پس از آزمایش افزونه، می‌توانم ببینم که چگونه می‌تواند به ابزاری ارزشمند برای مدیریت نمایان بودن الگو برای مشتریان و سرعت بخشیدن به صفحه‌سازی با ارائه یک سیستم سازمان‌یافته‌تر برای الگوها تبدیل شود. مورد استفاده CMS در اینجا قوی است. آژانس‌هایی که انواع سایت‌های مشابه را بارها و بارها می‌سازند، می‌توانند از استفاده از این ابزار برای اضافه کردن و تکرار سریع الگوهای بلوک سفارشی و محدود کردن مواردی که در بخش‌های خاصی از یک سایت تحت مدیریت مشتری منطقی نیستند، بهره ببرند.

در طول نسخه ی نمایشی محصول زنده برای WordPress 6.2، بیننده ای پرسید که آیا هسته قابلیت های مدیریت الگوی قوی تری را در افزونه مدیریت الگوی à la WP Engine در آینده اضافه خواهد کرد. پاسخ این بود که این یک امکان برای آینده است اما در حال حاضر یک اولویت قوی نیست.

در همین حال، WP Engine قصد دارد پس از آزمایش با کاربران و به روز رسانی آن بر اساس بازخورد، این افزونه را به صورت رایگان در WordPress.org منتشر کند.

من این افزونه را در کنار یک موضوع با بیش از 30 الگوی بلوک نصب کردم تا احساس بهتری نسبت به نحوه کار آن داشته باشم. از صفحه اصلی مدیریت الگو، کاربران می توانند الگوهای موجود را ویرایش، کپی و حذف کنند. کلیک کردن برای ویرایش یک الگو به کاربران امکان می‌دهد دسته‌های الگو، کلمات کلیدی، توضیحات گسترده‌تر خود را اضافه کنند، مشخص کنند که الگو در کدام نوع پست نشان داده می‌شود، و به صورت اختیاری الگو را از درج کننده پنهان کند.

McAlister چند ایده را بررسی کرد، مانند ساختن الگوها بیشتر شبیه به قطعات قالب، همگام‌سازی و ویرایش جهانی، اضافه کردن قفل الگو، و افزودن توانایی ایجاد تغییرات سبک برای الگوها. آینده برای الگوها بسیار مفیدتر از امروز است و توسعه دهندگان شخص ثالث در حال بررسی چگونگی گسترش این ویژگی هستند که برای ساخت صفحات با وردپرس بسیار ضروری شده است.

اگر می خواهید وارد برنامه بتا شوید، می توانید ثبت نام برای دسترسی به فایل فشرده افزونه. بازخورد شما ممکن است در نسخه های بعدی این افزونه گنجانده شود که در نهایت در WordPress.org قرار خواهد گرفت.
منبع: https://wptavern.com/wp-engine-pattern-manager-plugin-now-in-beta

او گفت: «در حال حاضر، ایجاد الگو به رابط کاربری Pattern Manager محدود می‌شود، جایی که می‌توانیم کارهای جالب و قدرتمندی را در زیر پوشش انجام دهیم. این بدان معنا نیست که روزی نمی‌توانیم آن را به صورت درون خطی انجام دهیم، اما از نظر بررسی این مفهوم به عنوان یک بهبود گردش کار، آن را به یک صفحه نمایش خاص محدود کرده‌ایم.

WP Engine است تست بتا افزونه جدید Pattern Manager برای ایجاد و نگهداری الگوها. این افزونه برای متخصصان وردپرس – توسعه دهندگان، آژانس ها و مترجمان آزاد طراحی شده است که می توانند از داشتن یک رابط و سیستم برای مدیریت الگو بهره مند شوند.

در پست اخیر با عنوان “الگوها یک تغییر دهنده بازی برای وردپرس خواهند بودMcAlister چشم انداز خود را برای چگونگی گسترش عملکرد الگو در وردپرس ترسیم کرد.

اگرچه بسیاری از درخواست‌های ویژگی اضافی وجود دارد که ممکن است به نفع توسعه‌دهندگان و جریان‌های کاری طراحان باشد، سازندگان این افزونه نسخه بتا را راه‌اندازی می‌کنند تا آب را آزمایش کنند و ببینند کاربران با این مجموعه اولیه از ویژگی‌ها چگونه رفتار می‌کنند.

ایجاد الگو در صفحه اختصاصی خود اتفاق می افتد، که درست مانند ویرایشگر بلوک اما با تنظیمات خاص الگو در نوار کناری کار می کند. هنگامی که یک الگو ذخیره شد، همراه با سایر الگوها در صفحه مدیریت الگو ظاهر می شود. این الگو به موضوع متصل شده است، بنابراین کاربران باید بدانند که در صورت فعال کردن تم دیگری به الگوهای سفارشی خود دسترسی نخواهند داشت.

مایک مک‌آلیستر، مهندس اصلی WP Engine گفت: «برخی افزونه‌ها وجود دارند که رابطی برای ایجاد الگوها در یک سایت تولیدی فراهم می‌کنند، اما این برای آن ساخته نشده است. “این به معنای اسلاید کردن به یک گردش کار توسعه دهنده است که در آن شما در حال ایجاد، ویرایش، مدیریت الگوهای یک مشتری، برای انتشار در یک موضوع و غیره هستید.”

اگر برای شروع، با الگوها بیشتر شبیه اجزای هوشمند رفتار می شد، چه می شد؟ چه می شود اگر به جای اینکه با او رفتار شود فقط مجموعه ای از بلوک ها، الگوها موجودیتی بودند که وردپرس می توانست از آن به عنوان مجرای برای ساختن سایت پیشرفته تر استفاده کند؟

پس از استفاده از مدیریت الگوی WP Engine برای اجرای آزمایشی، واضح است که تاکید در این افزونه بیشتر بر روی سازماندهی الگو خواهد بود تا جنبه سازنده. پس از فعال سازی افزونه، با کلیک بر روی صفحه Patterns شما را به کاتالوگی از تمام الگوهای موجود بر اساس موضوع فعال سایت می برد. آنها بر اساس دسته بندی سازماندهی شده اند و همچنین قابل جستجو هستند.

مک آلیستر پاسخ داد: «نه، هنوز نه. “این یک نقص افزونه نیست، بلکه نحوه برخورد WP با الگوها در حال حاضر است. با این حال، این به زودی با الگوها امکان پذیر خواهد بود، احتمالا در سال جاری.

پس از راه اندازی نسخه بتا، طراح وب ولفگانگ استفانی پرسید در توییتر اگر امکان به روز رسانی الگوها در سطح جهانی با استفاده از افزونه وجود دارد.

کاربران ممکن است در مورد ایجاد الگوها به طور مستقیم در ویرایشگر بلوک کنجکاو باشند. پس از کنار هم قرار دادن چند بلوک در یک چیدمان هنرمندانه، ممکن است راحت باشد که بتوانید آنها را به عنوان یک الگوی جدید برای موضوع ذخیره کنید. مک آلیستر گفت که در حال حاضر این امکان وجود ندارد اما در حال بررسی است.

مک آلیستر گفت: «مطمئناً بخش‌هایی از این گردش کار بر اساس نحوه ساخت الگوها مورد نظر است، اما ما این بتا را انجام می‌دهیم تا بفهمیم افراد دیگر چگونه می‌سازند. ما آماده هرگونه بازخورد برای بهبود گردش کار کلی هستیم.

پلاگین هایی مانند ساخت و کنترل الگوهای بلوک (2k نصب فعال) و الگوی بلوک MyWP (200 نصب فعال) به کاربران این امکان را می دهد که به جای نوشتن کد برای آنها، الگوهای بلاک را از ادمین بسازند. آنها ویژگی هایی مانند ذخیره محتوای صفحه ساخته شده با بلوک ها در یک الگو، لغو ثبت الگوهای بلوک، ایجاد دسته های الگوی سفارشی و موارد دیگر را ارائه می دهند.

مک آلیستر گفت: «ما هیچ برنامه ای برای کسب درآمد نداریم. “در حال حاضر، ما بیشتر علاقه مندیم که در جریان کار توسعه دهندگان و یافتن راه حل های منحصر به فردی که می توانیم به افرادی که در حال جستجو در این ابزارهای مدرن وردپرس هستند، ارائه دهیم.”