استقبال از مهارت های هوش مصنوعی در میان آشفتگی بازار کار


با سرعت بالای اخبار هوش مصنوعی (AI)، جای تعجب نیست شش در ده آمریکایی ها بر این باورند که هوش مصنوعی تأثیر قابل توجهی بر نیروی کار خواهد داشت.

با توجه به الف گزارش که توسط کاخ سفید ایالات متحده منتشر شده است، هوش مصنوعی پتانسیل افزایش بهره وری، کارایی و نوآوری را دارد. به همین ترتیب، به طور بالقوه می تواند کارگرانی را که برای سازگاری با ابزارها و مجموعه مهارت های هوش مصنوعی نیاز به کمک دارند، جابجا کند.

OpenAI مطالعه انواع مشاغلی را که می‌توانند تحت تأثیر مدل‌های زبان بزرگ (LLM) قرار دهند، نشان داد. ریاضیدانان، تحلیلگران، محققان و نویسندگان می توانند از GPT برای کاهش زمان صرف شده برای انجام وظایف استفاده کنند.

هوش مصنوعی به تنهایی ممکن است اکثر مشاغل را نپذیرد. اما افرادی که از هوش مصنوعی به شیوه درستی استفاده می کنند، کسانی هستند که آنها را قبول می کنند زیرا دیگران قادر به برآورده کردن سهمیه ها و انتظارات بهره وری جدید نیستند.

مهارت مجدد کارکنان برای تکمیل نقش های هوش مصنوعی

مک کینزی نظر سنجی سازمان‌های سراسر جهان دریافتند که تقریباً نیمی از منابع داخلی برای ایفای نقش‌های مرتبط با هوش مصنوعی، علاوه بر جذب استعداد از شرکت‌های فناوری و دانشگاه‌ها، دوباره مهارت دارند.

سازمان‌هایی که مهارت‌های مجدد کارکنان را انتخاب کردند، از مسیرهای آموزشی مختلف، از جمله دوره‌های آنلاین و گواهینامه‌های خودگام استفاده کردند.

با توجه به اینکه کارکنان بدانند سازمانشان برای موفقیت به چه چیزهایی نیاز دارد، منطقی است. هوش مصنوعی به کارمندانی که مایل به یادگیری افزایش بهره وری و خروجی خلاقانه خود هستند اجازه می دهد تا به دارایی های ارزشمند سازمان خود تبدیل شوند.

ادامه اخراج در فناوری

البته همه شرکت ها کارکنان را برای فرصت های جدید بازآموزی نمی کنند. ما دیده ایم شرکت های فناوری اخراج می شوند صدها تا هزاران کارمند از آغاز سال 2023. و اخراج هنوز تمام نشده است.

متا اخیرا آغاز شد دور دیگری از اخراج در تلاش برای بهره وری.

بر اساس اطلاعیه تنظیم و بازآموزی کارگران (WARN) گزارش ها در سراسر را ایالات متحده، بسیاری از شرکت های بزرگ در حوزه فناوری و فراتر از آن در حال برنامه ریزی اخراج های بیشتری هستند. کارمندان ایالات متحده می توانند برای اطلاعیه های WARN در ایالت کارفرمای خود در گوگل جستجو کنند.

افزایش فهرست مشاغل به دنبال استعداد با مهارت های هوش مصنوعی باشید

برای کسانی که به دنبال شغل در فناوری، استانفورد هستند آشکار کرد ایالات متحده، کانادا و اسپانیا بالاترین درصد آگهی های شغلی هوش مصنوعی را در گزارش شاخص هوش مصنوعی خود دارند.

جان مولر به کسانی که در جستجوی شغل در فناوری هستند توصیه هایی ارائه کرد: «…توصیه من این است که زمان بگذارید تا مهارت ها و دانش خود را به سطح بالایی برسانید، و بعد از اینکه همه چیز دوباره شروع به کار کرد، به طور جدی به دنبال شغل باشید. “

دوره های جامع هوش مصنوعی برای تقویت مهارت های شما

در اینجا دوره‌های آموزشی آنلاین هوش مصنوعی و ماشین و گواهینامه‌های شرکت‌های فناوری و دانشگاه‌ها برای کار در رزومه شما آمده است.

دوره های آموزشی مرتبط با هوش مصنوعی و ماشین

LinkedIn Learning 100 را به دست آورد هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی دوره‌های رایگان تا 15 ژوئن 2023. موضوعات تحت پوشش شامل هوش مصنوعی، هوش مصنوعی و مبانی یادگیری ماشین، هوش مصنوعی مسئول، هوش مصنوعی پیشرفته و هوش مصنوعی کاربردی است.

تخصص IBM AI Foundations For Everyone

این دوره مقدماتی هوش مصنوعی برای همه طراحی شده است، از جمله کسانی که سابقه فنی یا برنامه نویسی ندارند.

این تخصص شامل سه دوره در مورد کاربردها و کاربردهای هوش مصنوعی، استفاده از IBM Watson و ساخت ربات‌های گفتگوی هوش مصنوعی است.

IBM نیز ارائه می دهد مبانی هوش مصنوعی برای تخصص کسب و کار و گواهینامه های حرفه ای برای هوش مصنوعی را اعمال کرد، مهندسی هوش مصنوعی، و فراگیری ماشین.

برخی از دوره ها از طریق Coursera ارائه می شوند. Coursera یک دوره آزمایشی رایگان هفت روزه را ارائه می دهد که پس از آن 39 دلار ماهانه برای ادامه یک دوره واحد پرداخت می شود.

اگر دوره‌های اضافی را در Coursera پیدا کردید، می‌توانید با پرداخت 59 دلار ماهانه مشترک سرویس برتری شوید که شامل دسترسی نامحدود به هزاران دوره و گواهینامه می‌شود.

دوره هایی که گواهینامه یا اعتبار کالج ارائه می دهند ممکن است پیش نیازها، الزامات و هزینه های اضافی داشته باشند.

دوره آموزشی خرابی یادگیری ماشین گوگل

اگر می‌خواهید سریع به اصول یادگیری ماشین بروید، این را رایگان امتحان کنید دوره تصادف یادگیری ماشین. این شامل درس های ویدئویی، مطالعات موردی، و تمرین عملی با API های TensorFlow، یک پلت فرم منبع باز برای توسعه و آموزش مدل های یادگیری ماشین.

گوگل AI ارائه می دهد دوره های بیشتر در جنبه های مختلف یادگیری ماشین

اگر می خواهید شغلی را به عنوان دانشمند داده یا مهندس یادگیری ماشین دنبال کنید، Google Cloud پیشنهاد می کند دوره های آموزشی برای یک مهندس حرفه ای یادگیری ماشین گواهینامه.

گواهینامه حرفه ای تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته گوگل

اخیراً معرفی شده است کلمه کلیدی وبلاگ، گواهینامه حرفه ای تجزیه و تحلیل داده های پیشرفته گوگل یک دوره آموزشی است که تحلیلگران و دانشمندان داده را آماده می کند تا از مدل های رگرسیون و یادگیری ماشین برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها استفاده کنند.

ممکن است تقریباً ده ساعت در هفته به مدت سه تا شش ماه برای تکمیل آن نیاز باشد دوره و گواهی اشتراکی کسب کنید.

گواهینامه های Microsoft Azure Data و AI

مایکروسافت ارائه می دهد چندین گواهینامه برای تحلیلگران داده، توسعه دهندگان و مهندسانی که از هوش مصنوعی و Microsoft Azure استفاده می کنند.

آنها همچنین ارائه می دهند هوش مصنوعی مستقل برای تخصص در صنعت با دانشگاه واشنگتن

گواهینامه MasterTrack® دانشگاه ایالتی آریزونا در هوش مصنوعی و یادگیری ماشین

اگر در حال حاضر مدرک لیسانس دارید، می توانید سه دوره را در مدت تخمینی شش تا نه ماه بگذرانید تا گواهی هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی را دریافت کنید.

شما می توانید از چهار دوره آموزشی در زمینه یادگیری ماشینی آماری، هوش مصنوعی، بازنمایی دانش و استدلال، و مقدمه ای برای یادگیری عمیق انتخاب کنید.

برنامه گواهینامه در مجموع 4500 دلار یا 1500 دلار در هر دوره است.

اگر شرایط خاص ASU را برآورده کنید، این اعتبارات برای یک آنلاین اعمال می شود کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر برنامه

برنامه حرفه ای هوش مصنوعی استانفورد

استنفورد برنامه حرفه ای هوش مصنوعی به متخصصان شاغل اجازه می دهد تا در دوره های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین در سطح فارغ التحصیل غوطه ور شوند.

این برنامه از هفت دوره تشکیل شده است. هزینه هر دوره 1750 دلار است و 10 تا 15 ساعت در هفته به مدت ده هفته طول می کشد.

آموزش مداوم

با پیشرفت های سریع در هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی، هر کسی که علاقه مند به این زمینه است باید با آخرین اخبار هوش مصنوعی و یادگیری ماشین مرتبط با صنعت خود آشنا شود.


تصویر ویژه: Chay_Tee/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/embracing-ai-skills/485359/