ادغام پایگاه داده SQLite اکنون به عنوان یک افزونه برای آزمایش در دسترس است – WP Tavern

تیم عملکرد وردپرس در حال کار بر روی جداسازی افزونه Performance Lab پس از بازخورد مت مولنوگ است که درخواست کرد ویژگی‌های بزرگ به پلاگین‌های انجمن خود تبدیل شوند و امکان تبدیل شدن به پلاگین‌های متعارف وجود داشته باشد. به عنوان بخشی از این تلاش، ادغام پایگاه داده SQLite جدید اکنون برای آزمایش در دسترس است یک پلاگین مستقل.

افزونه SQLite نمی تواند فعال شود زیرا متفاوت است wp-content/db.php drop-in از قبل وجود دارد.

پیاده سازی SQLite شامل راهی برای انتقال داده ها از یک پایگاه داده به پایگاه داده دیگر نیست. از آنجایی که این پیشنهادی برای ادغام یک پیاده سازی در هسته وردپرس است، باید از اصول اصلی وردپرس پیروی کنیم. انتقال داده کاری نیست که Core باید انجام دهد. این به وضوح قلمرو پلاگین است. داده های شما به طور ایمن در پایگاه داده قبلی شما باقی می ماند و می توانید با غیرفعال کردن ماژول SQLite دوباره به آن دسترسی داشته باشید.

Stathopoulos را به روز کرد برای تست تماس بگیرید با دستورالعمل نحوه آزمایش پلاگین مستقل. این چیزی نیست که باید در تولید آزمایش شود. پس از فعال سازی افزونه، کاربران فقط می توانند دستورالعمل های روی صفحه را برای نصب پایگاه داده SQLite دنبال کنند.

در دستورالعمل های آزمایشی، Stathopoulos اشاره کرد که این افزونه یک پایگاه داده جدید ایجاد می کند و هیچ محتوایی از پایگاه داده اصلی منتقل نمی شود. پایگاه داده قدیمی باقی می ماند و اگر افزونه غیرفعال شود، سایت به استفاده از MySQL برمی گردد. استاتوپولوس توضیح داد که چرا کاربران وقتی پایگاه داده جدید فعال است، محتوایی را از پایگاه داده قدیمی خود نمی بینند:

هنگامی که SQLite در Core ادغام می شود، افزونه های مهاجرت و پشتیبان گیری از آن پشتیبانی می کنند.

مخزن پلاگین SQLite Database Integration بوده است به سازمان وردپرس در GitHub منتقل شد و آزمایش کنندگان می توانند در آنجا بازخورد ارائه دهند.

نتایج از رای در مورد بهترین رویکرد برای جداسازی افزونه Performance Lab نشان می‌دهد که مشارکت‌کنندگان بیشتر طرفدار حفظ پلاگین Performance Lab هستند، اما علاوه بر این، ماژول‌ها را به‌عنوان پلاگین‌های منفرد (32 رای) در مقابل جایگزینی که PL را به عنوان یک بسته‌بندی متمرکز بر زیرساخت‌های مرکزی و تمرکز دارد، به کار می‌برند. توصیه پلاگین های فردی (10 رای).

این امکان وجود دارد که افزونه SQLite Integration در آینده به عنوان یک ماژول مستقل قابل دسترسی باشد یا از طریق افزونه Performance Lab توصیه شود، اما هنوز تصمیم گیری نشده است. هنگامی که یک مسیر رو به جلو رسمی شد، واضح تر خواهد بود که ساختار جدید Performance Lab چگونه بر افزونه ادغام SQLite مستقل تأثیر می گذارد.


منبع: https://wptavern.com/sqlite-database-integration-now-available-as-a-plugin-for-testing

هنگام تست متوجه شدم که باید فایل wp-content/db.php را حذف کنم تا افزونه نصب شود، زیرا خطای زیر را نشان می دهد:

Ari Stathopoulos، مشارکت کننده تحت حمایت Yoast، که ابتکار عمل را برای توسعه پیاده سازی SQLite رهبری می کند، از شرکت های میزبان، توسعه دهندگان پلاگین و نویسندگان تم درخواست می کند که این افزونه را آزمایش کنند. هدف مشارکت کنندگان این است که آن را در مسیر تبدیل شدن به یک افزونه متعارف قرار دهند و در نهایت پیاده سازی SQLite را در نسخه بعدی وردپرس Core ادغام کنند.

پس از کلیک بر روی دکمه Install، افزونه شما را به صفحه نصب آشنای وردپرس می برد که در آنجا زبان را انتخاب کرده و نام سایت و رمز عبور را وارد می کنید.