ابزار جدید بررسی می‌کند که آیا فونت‌های Google به صورت محلی میزبانی می‌شوند – WP Tavern

سازندگان از افزونه فونت، یک محصول تجاری با نسخه رایگان در WordPress.org، ابزاری به نام ایجاد کرده اند جستجوگر فونت های گوگل که به صاحبان وب سایت کمک می کند کشف کنند که فونت های آنها در کجا میزبانی می شود. این ابزار هر URL وارد شده را تجزیه و تحلیل می‌کند و اگر فونت‌ها توسط Google میزبانی می‌شوند، می‌گوید «Google Fonts Connection Found» با «X» قرمز رنگ. سایت‌هایی که واضح هستند اعلامیه‌ای نشان می‌دهند که اتصال Google Fonts پیدا نشد:

بیش از 200000 نفر از آن استفاده می کنند افزونه فونت برای بارگیری دارایی ها از کتابخانه فونت های Google. اگرچه استفاده از ابزار Google Fonts Checker رایگان است و نیازی به اطلاعات شخصی یا ورود به سیستم ندارد، نسخه رایگان افزونه فونت ها از فونت های میزبانی محلی پشتیبانی نمی کند. کاربران یا باید به نسخه تجاری ارتقا یابند یا از افزونه دیگری مانند فونت های محلی گوگل یا OMGF | فونت های گوگل را به صورت محلی میزبانی کنید پلاگین، که هر دو این را به صورت رایگان انجام می دهند.

Google Fonts Checker برای کاربران غیر فنی که مطمئن نیستند موضوع یا افزونه های آنها به فونت های میزبانی شده در سرورهای Google ارجاع می دهد مفید است. فراتر از ارسال پیام اتصال ساده، این ابزار وب سایت را اسکن می کند و لیستی از فایل های فونت مورد استفاده برای ارائه صفحه را برمی گرداند که می تواند برای ردیابی پسوند خاصی که این فایل ها را بارگذاری می کند مفید باشد.

برخی از تم های پیش فرض قدیمی وردپرس همچنان فونت ها را از گوگل بارگیری می کنند. آ بلیط برای بسته‌بندی فونت‌ها با تم‌های پیش‌فرض قدیمی دارای وصله‌هایی بود و قرار بود در وردپرس 6.1 گنجانده شود، اما پس از اینکه مشخص شد رویکرد به کار بیشتری نیاز دارد، در نسخه‌های بعدی قرار گرفت. در این بین، کسانی که نگران استفاده از فونت های گوگل در تم های پیش فرض قدیمی هستند، می توانند از یک افزونه برای میزبانی محلی آنها استفاده کنند.


منبع: https://wptavern.com/new-tool-checks-if-google-fonts-are-hosted-locallyدر اوایل سال جاری، تیم تم وردپرس شروع به ترغیب نویسندگان قالب کرد تا پس از تصمیم دادگاه آلمانی، که مالک وب سایت را به دلیل نقض GDPR با استفاده از وب فونت های میزبانی شده توسط گوگل جریمه کرد، به فونت های میزبان محلی تغییر مکان دهند. پس از آن حکم، صاحبان وب سایت های آلمانی این کار را انجام داده اند همچنان تهدید به جریمه دریافت می کرد به دلیل عدم میزبانی فونت آنها به صورت محلی.

کسانی که با استفاده از این ابزار اتصال Google Fonts را پیدا می کنند، ممکن است به تغییر به آن فکر کنند فونت های اسم حیوان دست اموز، یک پلت فرم فونت وب منبع باز و حریم خصوصی، بدون ردیابی یا ثبت گزارش که کاملاً مطابق با GDPR است. می تواند به عنوان جایگزینی برای فونت های گوگل عمل کند. را فونت های گوگل را با فونت های Bunny جایگزین کنید افزونه جابجایی را آسان می کند.