آیا TikTok با تحریم ایالات متحده مواجه است؟


تیک تاک، اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی متعلق به چین، ممکن است در پی ارائه لایحه جدیدی توسط گروهی از سناتورهای دو حزبی در ایالات متحده ممنوع شود.

قانون محدود کردن ظهور تهدیدات امنیتی که فناوری اطلاعات و ارتباطات را در معرض خطر قرار می دهد (RESTRICT) با هدف کاهش خطرات فناوری خارجی از طریق ارائه ابزاری پیشگیرانه به دولت برای شناسایی و پاسخگویی به تهدیدات نوظهور می باشد.

این قانون فرآیندی رسمی را برای سازمان‌های دولتی ایجاد می‌کند تا در مورد خدماتی که تهدیدکننده می‌دانند تا زمانی که به اطلاعات شخصی بیش از یک میلیون شهروند آمریکایی دسترسی دارند، اقدام کنند.

اگرچه در این لایحه اشاره ای به TikTok نشده است، اما شرکت های کشورهای متخاصم از جمله چین، کوبا، ایران، کره شمالی، روسیه و ونزوئلا را پوشش می دهد.

قانون RESTRICT چیست؟

این قانون محدود کردن شامل اقدامات زیر است:

  • وزیر بازرگانی باید فرآیندهایی را برای یافتن و توقف معاملات مربوط به علاقه دشمنان خارجی به محصولات فناوری اطلاعات و ارتباطات که می تواند امنیت ملی را به خطر بیندازد، ایجاد کند.
  • اولویت باید به ارزیابی محصولات فناوری مورد استفاده در زیرساخت های حیاتی، محصولات مخابراتی و فناوری های نوظهور با پیامدهای عمیق امنیت ملی داده شود.
  • وزیر باید با در نظر گرفتن فعالیت‌های شناسایی شده توسط سایر نهادهای دولتی، گام‌های جامعی برای رسیدگی به خطرات ناشی از محصولات فناوری غیرقابل اعتماد خارجی بردارد.
  • وزیر بازرگانی باید با مدیر اطلاعات ملی همکاری کند تا اطلاعات طبقه بندی شده را برای آموزش عمومی و جامعه تجاری در مورد تهدید معاملاتی که به دلیل خطرات غیرقابل قبول یا غیرقابل قبول رد یا کاهش می یابند، ارائه دهد.

چرا TikTok یک تهدید امنیت ملی است؟

سناتور مارک وارنر (D-VA)، حامی اصلی این لایحه، معتقد است که TikTok یک تهدید برای امنیت ملی ایالات متحده به دلیل پتانسیل آن برای فعال کردن نظارت توسط حزب کمونیست چین و تسهیل گسترش کمپین های نفوذ بدخواهانه در ایالات متحده است. .

کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا اخیرا اقدامی جداگانه به نام «قانون بازدارندگی از دشمنان فناوری آمریکا» را پیشنهاد کرده است.قانون داده ها) که به رئیس جمهور جو بایدن دستور می دهد تا TikTok را تحریم یا ممنوع کند اگر دولت تشخیص دهد که داده های کاربران ایالات متحده را با افراد مرتبط با دولت چین به اشتراک گذاشته است.

پیشنهاد سنای وارنر با لایحه مجلس نمایندگان متفاوت است زیرا سیستمی را برای ارزیابی و مجازات شرکت های خارجی که امنیت ایالات متحده را تهدید می کنند به جای تمرکز صرف بر TikTok ایجاد می کند.

TikTok ذخیره اطلاعات کاربران ایالات متحده در چین را رد می کند.

اگرچه TikTok قول داده است که خطرات ایمنی را محدود کند، مذاکرات با کمیته سرمایه گذاری خارجی در ایالات متحده (CFIUS) بیش از سه سال است که ادامه دارد.

قانون RESTRICT می‌تواند ضربه مهمی به فعالیت‌های TikTok در ایالات متحده باشد و به طور بالقوه منجر به ممنوعیت یا قطع روابط با شرکت‌های آمریکایی شود.

به این ترتیب، بازاریابان باید تحولات مربوط به قانون RESTRICT را نظارت کنند. این قانون می‌تواند بر عملیات TikTok تأثیر بگذارد و ممکن است پیامدهایی برای استراتژی‌های بازاریابی متکی بر پلتفرم داشته باشد.

قانون RESTRICT گامی به سوی مقابله با تهدید مداوم فناوری خارجی برای امنیت ملی ایالات متحده است.


تصویر ویژه: salarko/Shutterstock
منبع: https://www.searchenginejournal.com/is-tiktok-facing-a-us-ban/481798/