آندرس نورن تم دیویس را به عنوان بلوک های دیویس با پشتیبانی از ویرایش کامل سایت بازسازی می کند – WP Tavern

اگرچه نورن دیویس بلوک را به عنوان یک موضوع وبلاگ نویسی کلاسیک با تاکید بر تایپوگرافی و مقالات طولانی معرفی می کند، اما به لطف پشتیبانی از ویژگی های ویرایش کامل سایت، می توان آن را به هر نوع موضوعی تبدیل کرد. کاربران به راحتی می توانند هدر و سایر قالب ها را سفارشی کنند تا بلوک ها را اضافه یا حذف کنند و طرح رنگ را مطابق با نیازهای خود تغییر دهند.

نورن گفت که بلوک های دیویس را به گونه ای ساخته است که تا حد امکان کوچک باشد و در عین حال ظاهری مشابه با تم اصلی داشته باشد. تم به روز شده جاوا اسکریپت ندارد و فقط 248 هزار وزن دارد که بیشتر آن فایل های فونت PT Serif و اسکرین شات تم است. این در تضاد کامل با موضوع بلوک اول نورن است، توو، که با 52 هزار CSS سفارشی بارگیری شد.

نورن گفت: “وعده تم های بلوکی این است که در نهایت، تم ها به هیچ وجه نیازی به داشتن CSS سفارشی ندارند.” یک تم اصلی، بدون هیچ گونه سبک بلاک سفارشی، باید بتواند فقط با استفاده از theme.json به نتیجه برسد. Core هنوز وجود ندارد – چند مشکل مسدود کردن وجود دارد، مانند سبک های هم ترازی – اما بسیار نزدیک است.

دیویس بلوک با شش فایل قالب (404، آرشیو، فهرست، صفحه، جستجو و تک) و سه بخش قالب (هدر، پاورقی، و حلقه) بسته بندی شده است. اگرچه سر و صدای زیادی در مورد اینکه چگونه الگوهای ضروری تبدیل شده اند وجود دارد، نورن تصمیم گرفت از گنجاندن هر یک در این موضوع صرف نظر کند.

نورن پست مقدماتی زیرا این موضوع بسیاری از چالش‌های کنونی را که نویسندگان تم بلوک با آن مواجه هستند، پوشش می‌دهد، مانند مسائل ساختاری مانند هم‌تراز کردن حاشیه‌های بیرونی در نمایشگرهای کوچک‌تر، لزوم رونویسی برخی از سبک‌های اصلی، ناتوانی در استایل دادن به دکمه‌ها در فایل و بلوک‌های جستجو با موضوع. تنظیمات json. و موارد دیگر. او مشتاق است که تعداد بیشتری از CSS های موجود در بلوک های دیویس را با حل این مشکلات حذف کند.

نویسنده تم وردپرس آندرس نورن خود را دوباره محبوب کرده است تم دیویس برای پشتیبانی از ویرایش کامل سایت موضوع جدید، دیویس بلوک، طراحی تمیزی مشابه نسخه قبلی خود دارد و می تواند به عنوان یک تم شروع یا یک تم وبلاگ سبک وزن استفاده شود.

دیویس بلوک به صورت رایگان از دایرکتوری تم های وردپرس در دسترس است و همچنین می توان آن را از طریق منوی افزودن تم های جدید مدیر نصب کرد. اضافه شدن دیویس بلوک تعداد مضامین بلوک دایرکتوری را به 91 می رساند.


منبع: https://wptavern.com/anders-noren-remakes-davis-theme-as-davis-blocks-with-full-site-editing-support

با پیشرفت هایی که در فهرست الگوهای WordPress.orgاو گفت، ترکیب کردن الگوهای بلوک در پوشه تم مانند یک گام در جهت اشتباه است. اکنون بیش از 800 الگو در دایرکتوری موجود است، بنابراین جالب خواهد بود که اگر سایر نویسندگان تم بلوک به سمتی مشابه بروند یا اصرار کنند که الگوهای سفارشی خود را اضافه کنند.