آشنایی با انواع شیر صنعتی سایت تخصصی خرید ابزار دقیق ایران | kasrasaran

شیرآلات چاقویی مدل ویفری علاوه بر اینکه قالب بدنه متفاوتی نسبت به مدل لاگ دارند، از ضخامت کمتری نیز نسبت به شیرهای چاقویی مدل لاگ برخوردارند. همچنین از نظر تعداد سوراخ تعبیه شده در شیر، مدل ویفری سوراخ های کمتری نسبت به مدل لاگ دارد. حالا که کلیاتی در مورد چیستی شیر کشویی چاقویی ارائه دادیم، اگر موافق هستید در ادامه به کاربرد این شیرها اشاره کنیم و به سیاحت در دنیای شیر چاقویی ادامه دهیم.

بدنه اين شيرها نيز طوري ساخته شده است كه تحمل دما و فشار آن بالا باشد. بطور مثال بعضي از انواع خاص آن شيرهاي تا محدوده دمايي 73+ تا 260- درجه سانتی گراد و تا فشار 22 بار تحمل مي‌كنند. نوع ژاكت دار اين شيرها جهت كنترل سيال لجني در بسياري از پروسه‌ها مانند تصفيه آب ، كاغذسازي استفاده مي‌گردد.

شیر چاقویی / Knife Valve

این شیر برای شروع و توقف جریان در لوله کشی استفاده می‌شود و عمدتاً در سیستم لوله کشی که گاز یا مایع را حمل می‌کند به کار می رود، به ویژه سیستم لوله کشی که در آن مواد با تراکم بالا جریان می‌یابد. این نوع شیر با لبه‌ های تیز ساخته شده است تا مواد با تراکم بالا را که در لوله جریان دارد برش دهد. برای توقف جریان در صورت نیاز، این شیر از تابع افت فشار استفاده می‌کند.

در راهنمای جامع ما در مورد دریچه های دریچه محرک پنوماتیک، تعاریف، انواع، اصول کار و ویژگی های کلیدی آنها را بررسی کنید. از میان راه حل های باکیفیت Xintai Valves برای نیازهای کاربردی خاص خود انتخاب کنید. شیر XINTAI یک حرفه ای و یکی از تولید کننده های پیشرو در سراسر جهان برای محصولات شیرهای صنعتی است که شامل شش محدوده و هزاران نوع، برای شیر کنترل، شیر برودتی، شیر دروازه، شیر گلوب، شیر توپ، شیر چک، شیر پروانه ای، شیر نیروگاه، اکسیژن است.

قیمت شیر کشویی کلاس 1500

آشنایی با انواع شیر صنعتی سایت تخصصی خرید ابزار دقیق ایران | kasrasaran

شیر کشویی چاقویی، شیر دروازه ای چاقویی، شیر گیوتینی یا نایف ولو، نوعی از شیرهای کشویی است که از یک تیغه به منظور مسدود کردن مسیر جریان مایعات سنگین، لجن و مایعات خمیری اخبار استفاده می کند. در ابتدا، شیر کشویی چاقویی برای استفاده در صنعت کاغذ و خمیر کاغذ طراحی شد اما ویژگی های ساختاری آن باعث شد به سرعت در صنایع دیگر نیز محبوبیت کسب کند و وارد صنایع دیگر نظر آب و فاضلاب و … شیر دروازه ای چاقویی ابتدا در صنعت خمیر کردن کاغذ معرفی شد؛ جایی که شیرهای انسداد به دلیل ماهیت مایعات منتقل شده در فرآیند تولید کاغذ، نمی توانستند به درستی کار کنند.

  • این شیر دارای سیستم آب بندی یکطرفه است که در صنایع مختلف به کار می رود.
  • شیر چاقویی برای باز و بسته کردن مسیر حرکت سیال با دو روش دسته ای و اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرد، این محصول به دلیل ساختار و طراحی ساده قیمت آن مناسب و طول عمر آن بالا می باشد.
  • بطور مثال بعضي از انواع خاص آن شيرهاي تا محدوده دمايي 73+ تا 260- درجه سانتی گراد و تا فشار 22 بار تحمل مي‌كنند.
  • این ویژگی از یک صفحه کشویی مستطیلی از جنس استنلس استیل برای “خود تمیز کردن” مواد موجود در صندلی استفاده می کند.